Mitmetasandiliste pinglagede põhiomadus peitub nende nimes – sellistel lagedel võib olla ebatavaline geomeetria, mis on jagatud mitmeks funktsionaalseks astmeks. See on huvitav eelkõige suurte ruumide puhul, kus on võimalik ruumi tsoneerida: stuudiokorterid, suvilad, bürooruumid, avarad elutoad. Kahetasandilised pinglaed on asendamatud spetsiaalsete disainilahenduste loomisel koos läikiva, satiin- ja mattviimistlusega.
Eelised mitmetasandiliste lagede
- Keeruliste disainiideede elluviimine. Mitmetasandilist lage saab mitmekesistada ebatavaliste geomeetriliste kujundite – kaared, võlvid, ringid – abil, kui nagu klassikaline pinglagi, on see alati ühemõõtmeline tasapind;
- Peidab laekatte ebatasasused (kõrguse erinevused ja seinte endi kumerused) ja kommunikatsioonid;
- Võimalus kombineerida läikiva, mati või satiinviimistluse eeliseid;
- Lõuendi elastsus välismõjudele, maja kokkutõmbumine ei too kaasa nähtavaid muutusi;
- Lõuendi vastupidavuse määravad kümned aastad, see ei kaota ei tugevust ega kvaliteediomadusi;
- Praktilisus. Ripplagede kangas on antistaatiline, mistõttu ei tõmba tolmu, ei ima endasse lõhnu ja erinevaid saasteaineid.
Mitmetasandiliste lagede paigaldamine
Paigaldamine algab lae taseme märgistamisega, baguette’i ja muude tugielementide kinnitamisega. Seejärel moodustatakse raam, jagatakse tasanditeks ja paigaldatakse valgustus. Viimases etapis pingutatakse lõuend kuumapüstoliga, mis annab laele viimistletud välimuse.
Mitmetasandilise lae paigaldamine lisab interjöörile originaalsust ja funktsionaalsust, võimaldades äratada ellu kõige julgemad disainilahendused.